FIZJOPROFILAKTYKA

Fizjoprofilaktyka skierowana jest do osób, które wolą zapobiegać niż leczyć. Nie masz dziś konkretnych dolegliwości? To świetnie – spraw, aby ten stan trwał jak najdłużej!

Zadbamy o to, by uchronić Cię przed ewentualnymi kontuzjami czy incydentami bólowymi w przyszłości. 

Przygotowanie do aktywności sportowych (narty, bieganie, tenis, siatkówka itd.)
Podczas terapii staramy się skupić na odnalezieniu w ciele pacjenta ,,słabych punktów” i poddać je odpowiedniej stymulacji manualnej, jak i ruchowej (ćwiczenia), uwzględniającej specyfikę danej dyscypliny sportowej.

Sprawność w okresie ciąży

Ból i sztywność kręgosłupa, spuchnięte nogi, drętwienia rąk to jedne z najpowszechniejszych dolegliwości związanych z tym ważnym okresem w życiu każdej ciężarnej kobiety.

Ciąża to nie choroba, jednak pomożemy Ci w złagodzeniu tych niedogodności, byś mogła czuć się dobrze na co dzień oraz rozkoszować się tym wspaniałym czasem. Poród to również nie lada wyzwanie dla ciała kobiety. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przygotują twój organizm na ten ogromny wysiłek.

Powrót do formy po porodzie

Okres po porodzie niesie za sobą wiele problemów związanych z powrotem ciała do formy sprzed ciąży.

Pomożemy Ci dobrać właściwą terapię wspomagającą powłoki brzuszne w odzyskaniu odpowiedniego napięcia i przywracającą prawidłowy balans mięśniowy w obrębie kręgosłupa i kończyn. W tym czasie będziesz mogła cieszyć się pełnią macierzyństwa bez bólu. Indywidualnie dobrane ćwiczenia dna miednicy wspomogą proces połogu oraz zapobiegną przed niechcianymi dysfunkcjami w dalszym życiu.

Sprawność u osób +60

Starszy wiek niesie ze sobą wiele dolegliwości i problemów funkcjonalnych dnia codziennego. Większość układów ludzkiego ciała niedomaga. Odpowiednia terapia, poprawnie dobrane ćwiczenia i aktywność fizyczna, uwzględniająca możliwości ruchowe pacjenta, pozwolą na poprawę funkcjonowania układu ruchu oraz układu krążeniowo-oddechowego. Dzięki naszej terapii, trudności dnia codziennego staną się łatwiejsze do przezwyciężenia.

Siedzący tryb pracy

Czy długie godziny spędzone przed komputerem lub za kierownicą są obecne w większości Twojego dnia? 

Jeśli tak, to na pewno nieraz doświadczyłeś/łaś bólu i sztywności karku oraz problemy z kręgosłupem lędźwiowym.

Siedząca praca niesie ze sobą ryzyko powstania wielu przeciążeń w układzie ruchu i w konsekwencji prowadzi do poważnych schorzeń kręgosłupa oraz kończyn. Metody terapeutyczne, którymi się posługujemy pozwalają na usunięcie przeciążeń oraz przygotują Twój kręgosłup na długie godziny spędzone w pozycji siedzącej.

Nauczymy Cię prostych ćwiczeń, które będziesz mógł/mogła wykonywać w trakcie pracy aby przynieść sobie ulgę. Pokażemy Ci również w jaki sposób prawidłowo siedzieć, by Twoje ciało było wolne od bólu. Wyjaśnimy także jaki dobrać fotel, jak go wyregulować, jak prawidłowo ustawić monitor, aby maksymalnie ograniczyć negatywny wpływ pozycji wywołującej ból czy uczucie dyskomfortu.

Metody jakimi pracujemy, dostosowujemy do potrzeb i możliwości pacjentów tak, aby w jak najkrótszym czasie przywrócić zaburzone funkcje narządu ruchu. Pracujemy przede wszystkim funkcjonalnie, dzięki czemu zapewniamy postępy widoczne już po kilku spotkaniach.

Oferujemy naszym pacjentom:

  • precyzyjną diagnostykę i nowoczesne metody terapii,
  • indywidualnie dopasowany program rehabilitacji.