Loading in progress

Nie wyleczy się chorego, który nie wierzy w swoją chorobę.

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi.

Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy, dopóki się nie wyczerpią.

Nie ten jest lekarzem, kto wszystkie recepty zna na pamięć, lecz ten, kto w odpowiedniej chwili umie do książki zajrzeć.

Masaż

LECZNICZY

Masaż całego ciała lub jego wybranych partii. Wykorzystuje techniki masażu klasycznego i terapii manualnej. Obejmuje strefy: kręgosłup, ramiona, łokcie, dłonie, biodra, kolana, stopy. Likwiduje powstałe w wyniku przeciążenia organizmu bóle mięśni, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco. Przyspiesza regenerację mięśni oraz poprawia ich elastyczność. Wpływa pozytywnie na wygląd skóry, usprawnia krążenie, a tym samym przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii i dostarczanie substancji odżywczych do tkanek i narządów.

Na całym naszym ciele są tzw. punkty spustowe (ang. trigger points). Sztuka znalezienia i odpowiedniego opracowania takiego miejsca pozwala na szybkie uwolnienie organizmu od bólu. Efekty widać już od pierwszego zabiegu, jednak prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania.

DLA KOBIET W CIĄŻY

Jest to specjalny masaż utworzony z myślą o przyszłych mamach. Relaksuje, uspokaja, upiększa, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega rozstępom skórnym, łagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa, zapobiega obrzękom kończyn dolnych i górnych, a także przyspiesza powrót do kondycji, jaką się miało przed urodzeniem dziecka.
Dotyk fizjoterapeuty znacznie poprawia samopoczucie ciężarnej, która w czasie ciąży przeżywa burzę hormonalną i tzw. huśtawkę nastrojów. Poprzez stosowanie odpowiednich pozycji ułożeniowych w trakcie masażu, zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie zagraża przyszłej mamie ani jej maleństwu.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Zadaniem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Podczas masażu ruchy wykonywane przez fizjoterapeutę są powolne, rytmiczne i łagodne, ponieważ ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Towarzysząca nastrojowa muzyka oraz zapach olejków, ułatwiają wejście w stan relaksu i wyciszenia.
Masaż relaksacyjny oddziałuje na mięśnie, skórę, układ krążenia, a także doskonale wpływa na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres i likwiduje napięcia mięśni. Masaż ten pozwala odzyskać spokój i harmonie, pomaga leczyć skutki stresu – bóle głowy, nadwrażliwość lub problemy ze snem. Stres wywołuje mimowolne napięcie i skurcze mięśni, co przyczynia się do powstawania i utrzymywania bólu pleców, szyi czy karku. Wejście w stan relaksu ułatwia nam rozluźnienie mięśni i uwolnienie się od uporczywego bólu.
Ten rodzaj masażu polecamy osobom zmęczonym, żyjącym w ciągłym stresie oraz cierpiącym na dolegliwości związane ze stresem, takie jak: bóle głowy i pleców, zaburzenia koncentracji, depresję, bezsenność lub ogólne wycieńczenie organizmu. Polecany jest on szczególnie po długotrwałym wysiłku psychicznym lub fizycznym, w sytuacjach stresowych, zdenerwowania, przemęczenia, jak również jako forma relaksu.

DRENAŻ LIMFTYCZNY

Za pomocą rąk terapeuty usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.
Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie.
Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy w ciągu dnia.

Masaż ten jest idealny dla osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia, a w szczególności dla tych, którzy doświadczają opuchlizny nóg lub rąk.

Jakie korzyści przynosi drenaż limfatyczny?

  • likwiduje uczucie ciężkich nóg oraz opuchliznę,
  • istotnie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit,
  • po zabiegu skóra jest jędrna, zadbana i wyraźnie zdrowsza,
  • odblokowuje układ limfatyczny,
  • przyspiesza rehabilitację pourazową.

 

PRZYSPIESZAJĄCY SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Masaż bańką chińską to odmiana terapii podciśnieniowej – odwrotność terapii uciskowej. Podstawę masażu stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki, zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu wykonywane są ruchy koliste i zygzakowate w kierunkach drenujących. Celem zabiegu jest rozbijanie pęcherzyków cellulitu powodujących tzw. „skórkę pomarańczy”. Zabieg ten można także stosować w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i wzmocnienia odporności. Podczas zabiegu dochodzi do wyraźnego przekrwienia tkanek, a co za tym idzie do lepszego odżywienia i dotlenienia komórek. Często łączony jest z drenażem limfatycznym w celu odprowadzenia złogów tłuszczu i szkodliwych produktów przemiany materii. Standardowo zabieg wykonywany jest na pośladkach, udach i brzuchu.

Masaż bańką chińską w połączeniu z drenażem limfatycznym jest idealny do likwidacji cellulitu, zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej oraz dla kobiet po okresie ciąży.
Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 10-12 zabiegów, powtarzanych co 2-3 dni.

REFLEKSOLOGIA Z MASAŻEM STÓP 

Refleksologia z masażem stóp jest wyjątkowym połączeniem intensywnych technik masażu i akupresury. Niweluje nagromadzone głębokie napięcia okolic stóp i podudzi objętych masażem. Wpływa korzystnie na pracę układu krążenia oraz polepsza ruchomość i elastyczność aparatów ruchowych stawów skokowych. Poprzez ucisk okolic odpowiednich stref refleksologicznych na stopach, poprawia pracę i wydolność całego organizmu. Do efektów pozabiegowych zalicza się głębokie odczucie relaksu, rozluźnienia i tzw. lekkich nóg.

MASAŻ TAJSKI TRADYCYJNY

Masaż tajski tradycyjny jest techniką tzw. głębokiego masażu, a równocześnie skuteczną metodą terapii manualnej. Zabieg ten, to kombinacja akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka wraz z elementami jogi pasywnej, stretchingu oraz refleksologii. Nazwany inaczej „jogą dla leniwych” wykonywany na macie, przypada do gustu głównie osobom aktywnym fizycznie, chociaż przeznaczony jest dla wszystkich lubiących tą charakterystyczną formę pracy z ciałem. Głównym celem masażu tajskiego jest rozciągnięcie i rozluźnienie – mięśni, więzadeł, stawów, torebek stawowych oraz powięzi.

MASAŻ KOBIDO

Masaż Kobido (japoński lifting twarzy)  celem masażu to stymulacja, uelastycznienie, odmłodzenie twarzy oraz zapobieganie i zmniejszanie wpływu procesu starzenia z wykorzystaniem technik nacisku, uderzeniami i stukaniem, co jednocześnie pobudza krążenie krwi. Ta pielęgnacja przeciwstarzeniowa szczególnie doceniana przez skórę dojrzałą jest również nazywana liftingiem twarzy. Kobido działa na głębsze struktury skóry i mięśni. Jest połączone z punktami nacisku Shiatsu czyli japońską terapią, która pomaga przywrócić i zrównoważyć energię organizmu. Połączenie energetyzujących, delikatnych i wrażliwych technik Kobido, zastosowanych w subtleny, szybki i rytmiczny sposób, zapewnia doskonały efekt relaksacyjny. Masaż poza działaniem pielęgnacyjnym oraz estetycznym działa również relaksacyjnie i odprężająco, dzięki czemu eliminuje skutki stresu. Działanie rozluźniające ma wpływ na zmniejszenie objawów bruksizmu, tj. zaciskanie szczęki czy zgrzytanie zębami. Zmniejsza również bóle głowy, działa przeciwobrzękowo oraz rozluźniająco na całą obręcz barkową i odcinek szyjny kręgosłupa.